TNPW06035K83BEEN
Mfr.Part #
TNPW06035K83BEEN
Description
RES 5.83K OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Series :
TNPW e3
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
5.83kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW06035K83BEEN
Vishay / Dale TNPW06035K83BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 5.83kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C