TNPW06035K76BEEA
Mfr.Part #
TNPW06035K76BEEA
Description
RES 5.76K OHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
45
In Stock :
45
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
0603
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Max Power Dissipation :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
1.6mm
Supplier Device Package :
0603
Depth :
850μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Number of Terminations :
2
Width :
838.2μm
Tolerance :
±0.1%
Weight :
2.012816mg
Resistance :
5.76kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Metric) :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated :
75V
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
558.8μm
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TNPW e3
REACH SVHC :
Unknown
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
50V
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Factory Lead Time :
13 Weeks
Military Standard :
Not
Published :
Datasheets
TNPW06035K76BEEA
Vishay / Dale TNPW06035K76BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 5.76kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C