TNPW06035K11FEEA
Mfr.Part #
TNPW06035K11FEEA
Description
RES 5.11K OHM 1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Composition :
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
5.11kOhms
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW06035K11FEEA
Vishay / Dale TNPW06035K11FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 5.11kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C