TNPW06035K11DEEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW06035K11DEEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 5.11K OHM 0.5% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±0.5%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
13 Weeks
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
1.6mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
5.11kOhms
Composition :
Thin Film
Series :
TNPW e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Tin
Ratings :
AEC-Q200
Depth :
850μm
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Military Standard :
Not
Datasheets
TNPW06035K11DEEA
Vishay / Dale TNPW06035K11DEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 5.11kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C