TNPW060359R0BETA
Mfr.Part #
TNPW060359R0BETA
Description
RES 59 OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Published :
Height :
558.8μm
Resistance :
59Ohms
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
100mW
Length :
1.6002mm
Width :
838.2μm
Datasheets
TNPW060359R0BETA
Vishay / Dale TNPW060359R0BETA
TNPW Series, Thin Film, 59Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C