TNPW060359K0BYEA
Mfr.Part #
TNPW060359K0BYEA
Description
RES 59K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
59 kOhms
Brand :
TE Connectivity
Size / Dimension :
0.061 L x 0.033 W (1.55mm x 0.85mm)
Product Category :
Heat Shrink Tubing and Sleeves
Tolerance :
±0.1%
Series :
TNPW e3
Subcategory :
Wire and Cable Management
RoHS :
Details
Product Type :
Heat Shrink Tubing and Sleeves
Supplier Device Package :
TE Connectivity
Height - Seated (Max) :
0.022 (0.55mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Failure Rate :
Packaging :
Reel
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Datasheets
TNPW060359K0BYEA
Vishay / Dale TNPW060359K0BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 59 kOhms, 0.125W, 1/8W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C