TNPW060356K2BYEA
Mfr.Part #
TNPW060356K2BYEA
Description
RES 56.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
TNPW e3
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Contact Plating :
Tin
Radiation Hardening :
No
Supplier Device Package :
Resistance :
56.2kOhms
Ratings :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
TNPW060356K2BYEA
Vishay / Dale TNPW060356K2BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 56.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C