TNPW060356K0FEEA
Mfr.Part #
TNPW060356K0FEEA
Description
RES 56K OHM 1% 1/10W 0603
2
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
TNPW e3
Power Rating :
100mW
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
13 Weeks
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
56kOhms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW060356K0FEEA
Vishay / Dale TNPW060356K0FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 56kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C