TNPW060354K9DEEA
Mfr.Part #
TNPW060354K9DEEA
Description
RES 54.9K OHM 0.5% 1/10W 0603
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TNPW e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
54.9kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
TNPW060354K9DEEA
Vishay / Dale TNPW060354K9DEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 54.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C