TNPW060353K6BETA
Mfr.Part #
TNPW060353K6BETA
Description
RES 53.6K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Height :
558.8μm
Width :
838.2μm
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tape and Reel (TR)
Length :
1.6002mm
Published :
Supplier Device Package :
Resistance :
53.6kOhms
Max Power Dissipation :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW060353K6BETA
Vishay / Dale TNPW060353K6BETA
TNPW Series, Thin Film, 53.6kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C