TNPW060352R3DETA
Mfr.Part #
TNPW060352R3DETA
Description
RES 52.3 OHM 0.5% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.5%
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Military
Resistance :
52.3Ohms
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Supplier Device Package :
Radiation Hardening :
No
Series :
TNPW
Datasheets
TNPW060352R3DETA
Vishay / Dale TNPW060352R3DETA
TNPW Series, Thin Film, 52.3Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C