TNPW060352K3DEEA
Mfr.Part #
TNPW060352K3DEEA
Description
RES 52.3K OHM 0.5% 1/10W 0603
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Ratings :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
Power Rating :
100mW
Resistance :
52.3kOhms
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Tin
Series :
TNPW e3
Datasheets
TNPW060352K3DEEA
Vishay / Dale TNPW060352K3DEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 52.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C