TNPW060351R1DETA
Mfr.Part #
TNPW060351R1DETA
Description
RES 51.1 OHM 0.5% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Depth :
850μm
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
51.1Ohms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW
Length :
1.6mm
Feature :
Military
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
2
Military Standard :
Not
Datasheets
TNPW060351R1DETA
Vishay / Dale TNPW060351R1DETA
TNPW Series, Thin Film, 51.1Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C