TNPW060351K1DETA
Mfr.Part #
TNPW060351K1DETA
Description
RES 51.1K OHM 0.5% 1/10W 0603
Resistance :
51.1kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Military
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW060351K1DETA
Vishay / Dale TNPW060351K1DETA
TNPW Series, Thin Film, 51.1kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C