TNPW060351K0BEEN
Mfr.Part #
TNPW060351K0BEEN
Description
RES 51K OHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
379
In Stock :
379
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
100mW
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Series :
TNPW e3
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Contact Plating :
Tin
Case Code (Metric) :
1608
Supplier Device Package :
0603
Voltage - Rated :
75V
Length :
1.6002mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
51kOhms
Radiation Hardening :
No
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
558.8μm
Weight :
2.012816mg
Power Rating :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Factory Lead Time :
13 Weeks
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Composition :
Thin Film
Width :
838.2μm
Datasheets
TNPW060351K0BEEN
Vishay / Dale TNPW060351K0BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 51kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C