TNPW060350R5BECN
Mfr.Part #
TNPW060350R5BECN
Description
RES 50.5 OHM 0.1% 1/10W 0603
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
50.5Ohms
Feature :
Military
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
TNPW
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
100mW
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW060350R5BECN
Vishay / Dale TNPW060350R5BECN
TNPW Series, Thin Film, 50.5Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C