TNPW060350K5BETA
Mfr.Part #
TNPW060350K5BETA
Description
RES 50.5K OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
2
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
50.5kOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW060350K5BETA
Vishay / Dale TNPW060350K5BETA
TNPW Series, Thin Film, 50.5kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C