TNPW06034K99FETA
Mfr.Part #
TNPW06034K99FETA
Description
RES 4.99K OHM 1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Military
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
100mW
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
4.99kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW06034K99FETA
Vishay / Dale TNPW06034K99FETA
TNPW Series, Thin Film, 4.99kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C