TNPW06034K99BEEN
Mfr.Part #
TNPW06034K99BEEN
Description
RES 4.99K OHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
274
In Stock :
274
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Depth :
850μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Tin
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
75V
Series :
TNPW e3
Case Code (Imperial) :
0603
Ratings :
AEC-Q200
Max Power Dissipation :
100mW
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Resistance :
4.99kOhm
Military Standard :
Not
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height :
558.8μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE; PRECISION; RATED AC VOLTAGE: 75V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
2011
Voltage - Rated DC :
75V
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
REACH SVHC :
Unknown
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Mount :
Surface Mount
Datasheets
TNPW06034K99BEEN
Vishay / Dale TNPW06034K99BEEN
FIXED RESISTOR TNPW e3 Series, Thin Film, 4.99kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C