TNPW06034K87BYEA
Mfr.Part #
TNPW06034K87BYEA
Description
RES 4.87K OHM 0.1% 1/10W 0603
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
4.87kOhms
Factory Lead Time :
16 Weeks
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW06034K87BYEA
Vishay / Dale TNPW06034K87BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 4.87kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C