TNPW06034K87BETA
Mfr.Part #
TNPW06034K87BETA
Description
RES 4.87K OHM 0.1% 1/10W 0603
0603 (1608 Metric)
Brand :
Amphenol Positronic
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Other Names :
TNPW0603 4K87 0.1% T9 RT1
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Composition :
Thin Film
Features :
Military
Resistance :
4.87 kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Failure Rate :
Size / Dimension :
0.063 L x 0.033 W (1.60mm x 0.85mm)
Tolerance :
±0.1%
Height - Seated (Max) :
0.022 (0.55mm)
Subcategory :
D-Sub Connectors
Positronic
Datasheets
TNPW06034K87BETA
Vishay / Dale TNPW06034K87BETA
TNPW Series, Thin Film, 4.87 kOhms, 0.1W, 1/10W, ±0.1%, -55°C ~ 125°C