TNPW06034K87BECN
Mfr.Part #
TNPW06034K87BECN
Description
RES 4.87K OHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
4.87kOhms
Tolerance :
±0.1%
TNPW
Max Operating Temperature :
125°C
Thin Film
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
100mW
Published :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW06034K87BECN
Vishay / Dale TNPW06034K87BECN
TNPW Series, Thin Film, 4.87kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C