TNPW06034K81BEEA
Mfr.Part #
TNPW06034K81BEEA
Description
RES 4.81K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
155°C
Power Rating :
100mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
1.6mm
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
75V
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height :
450μm
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Width :
850μm
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
4.81kOhms
Datasheets
TNPW06034K81BEEA
Vishay / Dale TNPW06034K81BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 4.81kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C