TNPW06034K75BXTA
Mfr.Part #
TNPW06034K75BXTA
Description
RES 4.75K OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Feature :
Military
Surface Mount :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Feature :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
4.75kOhm
Radiation Hardening :
No
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
JESD-609 Code :
e0
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Pbfree Code :
No
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Construction :
RECTANGULAR
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 75V
Datasheets
TNPW06034K75BXTA
Vishay / Dale TNPW06034K75BXTA
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW Series, Thin Film, 4.75kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C