TNPW06034K75BEEA
Mfr.Part #
TNPW06034K75BEEA
Description
RES 4.75K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Cable Length :
500 mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Other Names :
TNP4.75KAATR TNPW0603 4K75 0.1% T9 ET1 E3 TNPW06034K75BEEA-ND
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Brand :
Advantech
Failure Rate :
RoHS :
Details
Product Category :
Lighting Cables
Product Type :
Lighting Cables
Type :
AC3 Type LED Cable
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
4.75 kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Advantech
Height - Seated (Max) :
0.022 (0.55mm)
Series :
TNPW e3
Size / Dimension :
0.063 L x 0.033 W (1.60mm x 0.85mm)
Subcategory :
Power
Datasheets
TNPW06034K75BEEA
Vishay / Dale TNPW06034K75BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 4.75 kOhms, 0.125W, 1/8W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C