TNPW06034K70FEEA
Mfr.Part #
TNPW06034K70FEEA
Description
RES 4.7K OHM 1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
1.6mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
4.7kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Tin
Series :
TNPW e3
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Mount :
Surface Mount
Published :
Datasheets
TNPW06034K70FEEA
Vishay / Dale TNPW06034K70FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 4.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C