TNPW06034K70BXCN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW06034K70BXCN
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 4.7K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Feature :
Military
Construction :
RECTANGULAR
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Composition :
Thin Film
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e0
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
No
Contact Plating :
Lead, Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Resistance :
4.7kOhm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Power Rating :
100mW
Series :
TNPW
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 75V
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Working Voltage :
75V
Mounting Feature :
Surface Mount
Published :
Datasheets
TNPW06034K70BXCN
Vishay / Dale TNPW06034K70BXCN
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW Series, Thin Film, 4.7kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C