TNPW06034K64FHEA
Mfr.Part #
TNPW06034K64FHEA
Description
RES 4.64K OHM 1% 1/10W 0603
Series :
TNPW e3
Contact Plating :
Tin
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Depth :
850μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
No
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
4.64kOhms
13 Weeks
Military Standard :
Not
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
1.6mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±1%
Datasheets
TNPW06034K64FHEA
Vishay / Dale TNPW06034K64FHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 4.64kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C