TNPW06034K64BEEA
Mfr.Part #
TNPW06034K64BEEA
Description
RES 4.64K OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Height :
558.8μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated DC :
50V
Resistance :
4.64kOhms
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
75V
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
Depth :
850μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Length :
1.6mm
Max Power Dissipation :
100mW
Width :
800μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Weight :
2.012816mg
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
REACH SVHC :
Unknown
Termination :
SMD/SMT
Military Standard :
Not
Published :
Contact Plating :
Tin
Datasheets
TNPW06034K64BEEA
Vishay / Dale TNPW06034K64BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 4.64kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C