TNPW06034K64BECN
Mfr.Part #
TNPW06034K64BECN
Description
RES 4.64K OHM 0.1% 1/10W 0603
Feature :
Military
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
75V
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
1.6mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
2
Height :
450μm
Published :
Max Operating Temperature :
155°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Case Code (Metric) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
4.64kOhms
Case Code (Imperial) :
Width :
850μm
Series :
TNPW
Datasheets
TNPW06034K64BECN
Vishay / Dale TNPW06034K64BECN
TNPW Series, Thin Film, 4.64kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C