TNPW06034K53BYEA
Mfr.Part #
TNPW06034K53BYEA
Description
RES 4.53K OHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Ratings :
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
4.53kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Published :
Series :
TNPW e3
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW06034K53BYEA
Vishay / Dale TNPW06034K53BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 4.53kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C