TNPW06034K42BXCN
Mfr.Part #
TNPW06034K42BXCN
Description
RES 4.42K OHM 0.1% 1/10W 0603
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Military
Resistance :
4.42kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
JESD-609 Code :
e0
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
100mW
Construction :
RECTANGULAR
Contact Plating :
Lead, Tin
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
No
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 75V
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Working Voltage :
75V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW06034K42BXCN
Vishay / Dale TNPW06034K42BXCN
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW Series, Thin Film, 4.42kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C