TNPW06034K32FETA
Mfr.Part #
TNPW06034K32FETA
Description
RES 4.32K OHM 1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
4.32kOhms
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW06034K32FETA
Vishay / Dale TNPW06034K32FETA
TNPW Series, Thin Film, 4.32kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C