TNPW06034K32BECN
Mfr.Part #
TNPW06034K32BECN
Description
RES 4.32K OHM 0.1% 1/10W 0603
13 Weeks
Military Standard :
Not
Feature :
Military
Tolerance :
±0.1%
Radiation Hardening :
No
Length :
1.6mm
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Series :
TNPW
Supplier Device Package :
Depth :
850μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
4.32kOhms
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW06034K32BECN
Vishay / Dale TNPW06034K32BECN
TNPW Series, Thin Film, 4.32kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C