TNPW06034K22DETA
Mfr.Part #
TNPW06034K22DETA
Description
RES 4.22K OHM 0.5% 1/10W 0603
Feature :
Military
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
4.22kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
1 (Unlimited)
Width :
850μm
Voltage - Rated :
75V
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Thin Film
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
450μm
Power Rating :
100mW
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
155°C
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPW
Published :
Length :
1.6mm
Datasheets
TNPW06034K22DETA
Vishay / Dale TNPW06034K22DETA
TNPW Series, Thin Film, 4.22kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C