TNPW06034K12BXTA
Mfr.Part #
TNPW06034K12BXTA
Description
RES 4.12K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
No
Working Voltage :
75V
Radiation Hardening :
No
Surface Mount :
yes
Contact Plating :
Lead, Tin
Composition :
Thin Film
Mounting Feature :
Surface Mount
Power Rating :
100mW
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Feature :
Military
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Construction :
RECTANGULAR
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
JESD-609 Code :
e0
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
4.12kOhm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 75V
Series :
TNPW
Datasheets
TNPW06034K12BXTA
Vishay / Dale TNPW06034K12BXTA
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW Series, Thin Film, 4.12kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C