TNPW06034K12BEEN
Mfr.Part #
TNPW06034K12BEEN
Description
RES 4.12K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
1 (Unlimited)
Military Standard :
Not
Supplier Device Package :
Voltage - Rated :
75V
Composition :
Thin Film
Max Power Dissipation :
100mW
Series :
TNPW e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Weight :
2.012816mg
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
4.12kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
558.8μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Published :
Length :
1.6mm
Width :
838.2μm
Contact Plating :
Tin
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
100mW
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
100V
Depth :
850μm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW06034K12BEEN
Vishay / Dale TNPW06034K12BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 4.12kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C