TNPW06034K12BECN
Mfr.Part #
TNPW06034K12BECN
Description
RES 4.12K OHM 0.1% 1/10W 0603
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Military
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
4.12kOhms
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radiation Hardening :
No
Series :
TNPW
Contact Plating :
Lead, Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW06034K12BECN
Vishay / Dale TNPW06034K12BECN
TNPW Series, Thin Film, 4.12kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C