TNPW06034K07BEEA
Mfr.Part #
TNPW06034K07BEEA
Description
RES 4.07K OHM 0.1% 1/10W 0603
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
800μm
Voltage - Rated :
75V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Case Code (Imperial) :
Series :
TNPW e3
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Resistance :
4.07kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6mm
Composition :
Thin Film
Weight :
2.012816mg
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW06034K07BEEA
Vishay / Dale TNPW06034K07BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 4.07kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C