TNPW06034K07BECN
Mfr.Part #
TNPW06034K07BECN
Description
RES 4.07K OHM 0.1% 1/10W 0603
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Military
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
4.07kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
TNPW
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW06034K07BECN
Vishay / Dale TNPW06034K07BECN
TNPW Series, Thin Film, 4.07kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C