TNPW06034K02FHTA
Mfr.Part #
TNPW06034K02FHTA
Description
RES 4.02K OHM 1% 1/10W 0603
13 Weeks
Published :
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Military
Series :
TNPW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
4.02kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
100mW
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW06034K02FHTA
Vishay / Dale TNPW06034K02FHTA
TNPW Series, Thin Film, 4.02kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C