TNPW06034K02FHEA
Mfr.Part #
TNPW06034K02FHEA
Description
RES 4.02K OHM 1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Depth :
850μm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
TNPW e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
4.02kOhms
Contact Plating :
Tin
Military Standard :
Not
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
1.6mm
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Datasheets
TNPW06034K02FHEA
Vishay / Dale TNPW06034K02FHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 4.02kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C