TNPW06034K02DETA
Mfr.Part #
TNPW06034K02DETA
Description
RES 4.02K OHM 0.5% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Military
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
4.02kOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
Series :
TNPW
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW06034K02DETA
Vishay / Dale TNPW06034K02DETA
TNPW Series, Thin Film, 4.02kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C