TNPW06034K02BYEA
Mfr.Part #
TNPW06034K02BYEA
Description
RES 4.02K OHM 0.1% 1/10W 0603
Series :
TNPW e3
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
4.02kOhms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
No
Published :
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW06034K02BYEA
Vishay / Dale TNPW06034K02BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 4.02kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C