TNPW06034K02BHTA
Mfr.Part #
TNPW06034K02BHTA
Description
RES 4.02K OHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
100mW
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
4.02kOhms
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW06034K02BHTA
Vishay / Dale TNPW06034K02BHTA
TNPW Series, Thin Film, 4.02kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C