TNPW06034K02BHEA
Mfr.Part #
TNPW06034K02BHEA
Description
RES 4.02K OHM 0.1% 1/10W 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Series :
TNPW e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
4.02kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW06034K02BHEA
Vishay / Dale TNPW06034K02BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 4.02kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C