TNPW06034K02BETA
Mfr.Part #
TNPW06034K02BETA
Description
RES 4.02K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
4.02kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Series :
TNPW
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
1.6002mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
75V
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Width :
838.2μm
Tolerance :
±0.1%
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Military
Max Power Dissipation :
100mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Case Code (Metric) :
Height :
558.8μm
Datasheets
TNPW06034K02BETA
Vishay / Dale TNPW06034K02BETA
TNPW Series, Thin Film, 4.02kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C