TNPW06034K02BEEN
Mfr.Part #
TNPW06034K02BEEN
Description
RES 4.02K OHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
910
In Stock :
910
Series :
TNPW e3
Power Rating :
100mW
Width :
838.2μm
Voltage - Rated DC :
100V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height :
558.8μm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Published :
2014
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
0603
Resistance :
4.02kOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
1.6002mm
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Metric) :
Max Power Dissipation :
100mW
Composition :
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Weight :
2.012816mg
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
TNPW06034K02BEEN
Vishay / Dale TNPW06034K02BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 4.02kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C