TNPW06034K02BEEC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW06034K02BEEC
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 4.02K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Number of Terminations :
2
Composition :
Thin Film
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
4.02kOhms
Series :
TNPW e3
Datasheets
TNPW06034K02BEEC
Vishay / Dale TNPW06034K02BEEC
TNPW e3 Series, Thin Film, 4.02kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C