TNPW06034K02BEEA
Mfr.Part #
TNPW06034K02BEEA
Description
RES 4.02K OHM 0.1% 1/10W 0603
Series :
TNPW e3
Lead Free :
Lead Free
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Max Power Dissipation :
100mW
Termination :
SMD/SMT
Number of Pins :
2
Power Rating :
100mW
Case Code (Imperial) :
Thin Film
Depth :
850μm
Military Standard :
Not
Voltage - Rated DC :
75V
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mount :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Width :
800μm
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
4.02kOhms
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Case Code (Metric) :
REACH SVHC :
Unknown
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Length :
1.6mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
75V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Weight :
2.012816mg
Datasheets
TNPW06034K02BEEA
Vishay / Dale TNPW06034K02BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 4.02kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C